Brainhack Warsaw 2024
Czworo członków Naukowego Koła Neurotechnologii w marcu bieżącego roku uczestniczyło w Brainhack Warsaw 2024 organizowanym przez Koło Naukowe Neuroinformatyki Uniwersytetu Warszawskiego. Wydarzenie to zrzesza studentów interesujących się neuronauką, neurotechnologią i analizą danych. Przez 3 dni uczestnicy pracowali nad projektami programistycznymi i naukowymi, aby ostatniego dnia zaprezentować wyniki swojej pracy. Wyjazd ten był możliwy dzięki wsparciu Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również Naukowemu Kołu Neuroinformatyki UW za zaproszenie i fenomenalną organizację brainhacka.
Nasi członkowie uczestniczyli w dwóch projektach. Projekt piąty to zgłoszona przez członków naszego koła (Aleksandra Psyllos, Jacek Jabłoński, Zofia Borzyszkowska) replikacja badań łączności sieci spoczynkowej (Deafult Mode Network) w dwóch warunkach oczy otwarte i oczy zamknięte [1].
Drugim projektem, w który zaangażowana była Ecem Beydas był projekt czwarty, w którym to uczestnicy starali się wyprowadzić nową miarę weryfikacji ilości zapamiętanych informacji z przedstawionego tekstu za pomocą modeli językowych opartych na architekturze GPT.
Projekt V: "Default Mode Network Activity"
lider: Zofia Borzyszkowska, Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Projekt IV: "Estimating the amount of recalled information by NLP techniques for free recall psychological research of memory"
lider: Michał Domagała, Uniwersytet Jagieloński
[1] Y. Wang et al., “Open Eyes Increase Neural Oscillation and Enhance Effective Brain Connectivity of the Default Mode Network: Resting-State Electroencephalogram Research,” Front. Neurosci., vol. 16, p. 861247, Apr. 2022, doi: 10.3389/fnins.2022.861247.