Koło Naukowe Neurotechnologii

Aktualności

Nowy Zarząd Koła
2021-11-05

W związku z rozpoczęciem nowego roku akademickiego, wybraliśmy nowy zarząd Koła Naukowego Neurotechnologii!

więcej »
Pokaz na Toruńskiej Nocy Naukowców
2021-09-24

Jak co roku w ostatni piątek września odbywa się Toruńska Noc Naukowców. Tym razem na kanale uniwersyteckiej telewizji UMK TV oraz na fanpage’u Toruńskiej Nocy Naukowców będzie można zobaczyć transmisję czterech pokazów zaprezentowanych przez naukowców z Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii UMK. Co będzie można zobaczyć? Między innymi członków Koła Naukowego Neurotechnologii, którzy zaprezentują jak analizować mózg za pomocą specjalnego czepka.

więcej »
Letnia Szkoła Neuronauk
2021-08-10

Przy współpracy z Kołem Naukowym Neuroinformatyki organizujemy Letnią Szkołę Neuronauk, która ma na celu dostarczenie warsztatów osobom zainteresowanym tematyką związaną z szerokim pojęciem neuronauk, analizy danych biomedycznych, projektowaniem interfejsów mózg-komputer i tym podobne. Warsztaty zostaną przeprowadzone przez doświadczone osoby z akademii, które specjalizują się w wybranym zagadnieniu. 

więcej »
Szkoła letnia THUS
2021-07-31

Uniwersytet Mikołaja Kopernika dał nam niesamowitą możliwość dołączenia do Torun Humanities and Social Sciences Summer Program 2021 z naszymi przyjaciółmi z Machine Learning Journal Club UNITO we Włoszech. Projekt, nad którym pracowaliśmy nosił tytuł "Machine learning and digital humanities – new approach to old questions", gdzie pracowaliśmy nad algorytmami NLP do wydobywania informacji ze starożytnych dokumentów łacińskich. Kod i opis projektu będą wkrótce dostępne na GitHub!

więcej »
Zaproszenie na międzynarodową konferencję
2021-07-12

Miło nam poinformować, że Naukowe Koło Naukowe Neurotechtor może być częścią wielkiej międzynarodowej konferencji Aspects of Neuroscience, która odbędzie się pomiędzy 26 a 28 listopada!

więcej »
Kolaboracja ze studentami z Boliwii
2021-07-07

Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością podzielenia się nowymi informacjami, ponieważ udało nam się znaleźć wspaniałych ludzi zgromadzonych w inicjatywie NeurotechX UCB! Studenci z Boliwii będący także partnerami NeuroTechX są pasjonatami zainteresowanymi dalszym rozwojem niesamowitych istniejących i nadchodzących projektów. Z niecierpliwością czekamy na wymianę wiedzy i umiejętności w nadchodzących miesiącach.

więcej »
Dr Karolina Finc jako jedyna Polka na spotkaniu laureatów Nagrody Nobla
2021-06-25

Jako członkowie Koła Naukowego Neurotechnologii pod opieką dr Karoliny Finc mamy niepowtarzalną przyjemność pogratulować naszej liderce niesamowitego osiągnięcia. Dr Finc jako jedyna Polka przedstawi wyniki swoich badań oraz opowie o naukowych zainteresowaniach na spotkaniu z laureatami Nagród Nobla.

więcej »
Przyznanie projektów grantowych
2021-05-03

Z przyjemnością ogłaszamy, że w najnowszym konkursie grantowym studenci będący członkami, a jednocześnie założycielami Koła Naukowego Neurotechnologii zdobyli finansowanie na realizację studenckich grantów badawczych w konkursie Grants4NCUStudents.

więcej »
Zwycięstwo naszej drużyny
2021-05-01

Drużyna złożona z członków naszego Koła zdobyła pierwsze miejsce w największym do tej pory Hackathonie o tematyce BCI z serii wydarzeń BR41N.io organizowanym przez firmę g.tec w ramach BCI SPRING SCHOOL 2021. 

więcej »
Zapraszamy do udziału w NeuroHackaTor 2021
2021-04-26

NeuroHackaTor 2021 to międzynarodowy hackathon skierowany do studentów kognitywistyki, kierunków inżynieryjnych, programistów oraz innych osób zainteresowanych neurotechnologią w zastosowaniach życia codziennego. 

więcej »

Koło Naukowe Neurotechnologii