Partnerzy
Mamy przyjemność ogłosić, że Koło Naukowe Neurotechnologii dołączyło do grona klubów studenckich zgromadzonych przy NeuroTechX - międzynarodowej inicjatywie zrzeszającej entuzjastów neurotechnologii. Oznacza to także, że członkowie naszego Koła będą mieli możliwość udziału w corocznym konkursie organizowanym przez NeuroTechX. Już wkrótce rozpoczną się pracę nad projektem, który planujemy rozwijać.
Współpraca z Kołem Naukowym Neuroinformatyki przy Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego skupiona jest głównie w ramach wspólnej pomocy w organizacji międzynarodowej konferencji Aspects of Neuroscience, a także realizacji projektów naszego Koła. Liczymy, że w przyszłości uda nam się także zorganizować kolejne wydarzenia, a także rozwijać szerzej zawartą współpracę.
Kolaboracja z Machine Learning Journal Club jest kolejną międzynarodową inicjatywą, w której mamy przyjemność uczestniczyć. Wraz ze studentami z Uniwersytetu i Politechniki w Turynie pracujemy nad projektami związanymi z przygotowywaniem paradygmatów badawczych, analizą danych oraz wzajemnym wymienianiem się wiedzy.
W projektach realizowanych przez Koło Naukowe Neurotechnologii wykorzystujemy sprzęty EEG oraz oprogramowanie przygotowane przez BrainTech. Dzięki wykorzystaniu przeglądarki sygnału bioelektrycznych SVAROG jesteśmy w stanie w czasie rzeczywistym przyglądać się sygnałowi, w połączeniu z wideo-EEG i znacznikami.
Przy współpracy z Wydziałem Intermediów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie rozwijamy nasze projekty w kontekście intermedialnym i interdyscyplinarnym. Mamy okazję rozwijać swoje umiejętności w zakresie analizy danych, programowania oraz tworzenia treści multimedialnych.
Dzięki współpracy ze społecznością NeuroTechX otrzymaliśmy wsparcie ze strony openBCI, który przeznaczył dotację na działalność naszego Koła. Dzięki takiemu wsparciu możemy pracować z oprogramowaniem dostawcy oraz testować paradygmaty, które w przyszłości mogą zostać wykorzystane przez członków naszego Koła do realizacji ich projektów.