Aktualności
Czworo członków Naukowego Koła Neurotechnologii w marcu bieżącego roku uczestniczyło w Brainhack Warsaw 2024 i przez trzy dni pracowali nad projektami neuronaukowymi i programistycznymi.
więcej »Publikacja pracy Weroniki Sójki i dr Karoliny Finc przy współpracy z naukowcami z całego świata nad zagadnieniem odtwarzalności badań neuroobrazowych.
więcej »Z wielką przyjemnością dzielimy się informacją o opublikowaniu preprintu pracy jednej z założycielek naszego Koła, a aktualnie członkini pod opieką dr Karoliny Finc.
więcej »Serdecznie zapraszamy na serię seminariów Neurotalks zorganizowanych przy współpracy Koła Naukowego Neuroinformatyki z Polskim Towarzystwem Badań Układu Nerwowego
więcej »Z okazji nadchodzącego Tygodnia Mózgu prezeska naszego koła naukowego, Weronika Sójka wyjaśni jakie mapy buduje nam mózg, czy mamy na to wpływ i kim tak naprawdę jest kognitywista.
więcej »O toruńskiej kognitywistyce w audycji Pogawędnik Filozoficzny opowiadają Wam dr hab. Anita Pacholik-Żuromska, prof. UMK i wiceprezes naszego Koła, Zofia Piętka-Danilewicz. Zachęcamy do posłuchania!
więcej »W związku z rozpoczęciem nowego roku akademickiego, wybraliśmy nowy zarząd Koła Naukowego Neurotechnologii!
więcej »Jak co roku w ostatni piątek września odbywa się Toruńska Noc Naukowców. Tym razem na kanale uniwersyteckiej telewizji UMK TV oraz na fanpage’u Toruńskiej Nocy Naukowców będzie można zobaczyć transmisję czterech pokazów zaprezentowanych przez naukowców z Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii UMK. Co będzie można zobaczyć? Między innymi członków Koła Naukowego Neurotechnologii, którzy zaprezentują jak analizować mózg za pomocą specjalnego czepka.
więcej »Przy współpracy z Kołem Naukowym Neuroinformatyki organizujemy Letnią Szkołę Neuronauk, która ma na celu dostarczenie warsztatów osobom zainteresowanym tematyką związaną z szerokim pojęciem neuronauk, analizy danych biomedycznych, projektowaniem interfejsów mózg-komputer i tym podobne. Warsztaty zostaną przeprowadzone przez doświadczone osoby z akademii, które specjalizują się w wybranym zagadnieniu.
więcej »Uniwersytet Mikołaja Kopernika dał nam niesamowitą możliwość dołączenia do Torun Humanities and Social Sciences Summer Program 2021 z naszymi przyjaciółmi z Machine Learning Journal Club UNITO we Włoszech. Projekt, nad którym pracowaliśmy nosił tytuł "Machine learning and digital humanities – new approach to old questions", gdzie pracowaliśmy nad algorytmami NLP do wydobywania informacji ze starożytnych dokumentów łacińskich. Kod i opis projektu będą wkrótce dostępne na GitHub!
więcej »Miło nam poinformować, że Naukowe Koło Naukowe Neurotechtor może być częścią wielkiej międzynarodowej konferencji Aspects of Neuroscience, która odbędzie się pomiędzy 26 a 28 listopada!
więcej »Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością podzielenia się nowymi informacjami, ponieważ udało nam się znaleźć wspaniałych ludzi zgromadzonych w inicjatywie NeurotechX UCB! Studenci z Boliwii będący także partnerami NeuroTechX są pasjonatami zainteresowanymi dalszym rozwojem niesamowitych istniejących i nadchodzących projektów. Z niecierpliwością czekamy na wymianę wiedzy i umiejętności w nadchodzących miesiącach.
więcej »Jako członkowie Koła Naukowego Neurotechnologii pod opieką dr Karoliny Finc mamy niepowtarzalną przyjemność pogratulować naszej liderce niesamowitego osiągnięcia. Dr Finc jako jedyna Polka przedstawi wyniki swoich badań oraz opowie o naukowych zainteresowaniach na spotkaniu z laureatami Nagród Nobla.
więcej »Z przyjemnością ogłaszamy, że w najnowszym konkursie grantowym studenci będący członkami, a jednocześnie założycielami Koła Naukowego Neurotechnologii zdobyli finansowanie na realizację studenckich grantów badawczych w konkursie Grants4NCUStudents.
więcej »Drużyna złożona z członków naszego Koła zdobyła pierwsze miejsce w największym do tej pory Hackathonie o tematyce BCI z serii wydarzeń BR41N.io organizowanym przez firmę g.tec w ramach BCI SPRING SCHOOL 2021.
więcej »NeuroHackaTor 2021 to międzynarodowy hackathon skierowany do studentów kognitywistyki, kierunków inżynieryjnych, programistów oraz innych osób zainteresowanych neurotechnologią w zastosowaniach życia codziennego.
więcej »